PROŽIJTE DUŠEVNÍ I TĚLESNÉ SPOJENÍ

Tantra masáž

Tantra je typ masáže, která využívá sexuální energii k dosažení vyššího vědomí. Tantra maséři používají specifické smyslové dotyky, jako jsou lehce běžící prsty po celém těle. Probouzí tak spící energetické pole uvnitř těla. Když se probudí, spojuje toto energetické pole milovníky v extatickém zážitku a umožňuje tělesné i duševní spojení.

Tantra, ze sanskrtského kořenového slova „tan“, se překládá k rozšíření, manifestaci, přehlídce nebo vysazení. Tantrická masáž se zaměřuje na uvolnění blokované energie v celém těle a probuzení Kundalini, mytologické energie, která leží v klidu v zádech. Když Kundalini vystupuje z klidového stavu, rozkládá se podél páteře a uzdravuje celé tělo.

Úvahy

Sexuální vzrušení je hlavním emocionálním dopadem tantrické masáže. Poskytování a přijímání tantrických masáží je důvěrné a velice intimní.

Stejně jako jiné formy masáže může být tantra masáž velmi uvolňující. Tantra masáž může také zmírnit fyzickou bolest a emocionální strach a vinu. Tantra masáž také pomáhá lidem, aby se stali více naplněnými a osobně zmocněnými. Stimulováním vlastní smyslové spirituality prostřednictvím tantrické masáže mohou lidé probudit části sebe sama, které zůstaly potlačeny nebo „spí“.

Metodologie

Žádné masáže tantry si nejsou podobné. Cílem tantra maséra je probudit sedm čaker, nebo-li energetických center podél těla v úsilí posunout spící Kundaliní z jejího odpočinku. Tantra masér může zahájit zasedání s relaxačními metodami a pohybovat se do centralizované techniky budování energie čaker.

Dýchání

Tantra masáž je výrazně zvýšena použitím tantrických dýchacích technik v celé masáži. Tyto dýchací techniky nazvané pranayamas umožňují příjemci aktivně přenášet energii z jedné části těla do jiných částí těla, což je výkon, který zvyšuje zkušenost a pomáhá příjemci kontrolovat sám sebe-disciplína a sebeovládání během neočekávaného vzrušení.